Начало Тонът на времето Кирил Господинов: След първите си три филма отказах да гледам следващите, в които участвам
5804
Тонът на времето

Кирил Господинов: След първите си три филма отказах да гледам следващите, в които участвам

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 24 Май 2024, 10:03 ч.

След първите си три филма отказах да гледам следващите, в които участвам. Има серии, в които си казвам: „А, тук добре съм го изиграл, обаче тук - еее, бих могъл по-иначе". Това казва Кирил Господинов за ролята си на Рангел Лелин от филма „Баш майсторът“ (1970), която му носи най-голяма популярност, както и неговите продължения.

Десетки деца от няколко училища и Общинския детски комплекс във Велико Търново се включиха в 37-ото издание на международния конкурс на Lions Clubs International за детска рисунка “Плакат на мира”. Тази година темата беше “Мир без граници”, а всеки участник можеше да се съревновава само с една лична творба, защото не се допускаха колективни произведения, съобщи президентът на Лайънс клуб-Велико Търново Янтар - Мирослава Радонова.

На първо място в конкурса се класира 12-годишната Алина Игнатикова от Основно училище „Св. Патриарх Евтимий“, втора стана Ана Върбанова (на 13 години) от Основно училище „Димитър Благоев“, а трета се нареди Дария Ангелова (на 11 години) от Център за подкрепа на личностното развитие – Общински детски комплекс.

Поощрителни награди бяха присъдени на 13-годишната Елица Атанасова от Средно учили

Нора Ампова, Любен Домозетски и Александър Лазарков са авторите, с които Little Bird Place ще участва в първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair – от 4 до 6 октомври в „София тех парк“, съобщават организаторите.

Първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair започва днес. То ще бъде официално открито от кмета на София – Васил Терзиев, който е и патрон на събитието.

В следващите четири дни над 70 художници от различни националности ще запознаят посетителите с някои от най-актуалните глобални тенденции в съвременното изкуство чрез разнообразни произведения - картини, скулптури, обекти и инсталации, видео и пърформанс творби.

Александър Лазарков е роден през 1999 г. През 2022 г. получава бакалавърска степен по изящни изкуства в НХА, София. През 2021 г. участва в

Кралевското съкровище от фонда на Регионалния исторически музей в Търговище е част от експонатите на четиринадесет музея от България, които участват в изложба в музея „Дж. Пол Гети“ в Лос Анджелис, САЩ.

Както информирахме, четиринадесет музея от България с общо над 150 предмета ще участват в изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Дж. Пол Гети“, Лос Анджелис, САЩ. Българските предмети представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата. Експозицията ще продължи от 3 ноември до 3 март 2025 г.

Кралевското съкровище е открито край търговищкото село от археолога Георги Гинев през 1979 г. при спасителни разкопки на тракийски могилен некропол. То представлява гробни дарове - украса на конска муниция, накити – пръстени и гривни, с общо тегло 214 грама. Датирано е от първ

Изложбата „Отражения“ на Камен Цветков ще бъде показана в Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка“ 6.

Експозицията скулптура може да бъде разгледана от 5 до 22 ноември, информират организаторите.

„Гранитните скулптурни форми на Камен Цветков въздействат чрез своя парадоксален минимализъм: те са монолитно цялостни в своята корпулентност и същевременно създават впечатление за лекота, за една непринудена елегантност при своето „стъпване“ върху постамента. Това характерно въздействие е свързано с динамичния баланс между биоморфна и геометрична форма. Тази субтилна комуникация предизвиква зрителя за търсене на различни гледни точки към пластиките и към откриването на различни образни констелации“, казва Галина Лардева.

Камен Цветков е роден през 1969 година в гр. Перник. През 1996 г.

На 8 ноември в Габрово откриват изложбата на Национално триенале „Мостове“ 2024.

Събитието ще се състои в Художествена галерия „Христо Цокев“. Това съобщиха организаторите. 

Експозицията е под патронажа на кмета на Община Габрово Таня Христова, а по време на събитието ще бъдат обявени номинациите и ще бъдат връчени наградите на отличените автори.

Триеналето се организира на всеки три години. Партньори на събитието освен Община Габрово са и Министерството на културата и Съюза на българските художници, посочват организаторите. 

Изложбата е с конкурсен характер. Свои награди присъждат партньорите на събитието, като голямата награда е на Община Габрово.

Художествена галерия „Христо Цокев“ връчва четири награди, от които две са в категория „млад автор“.

Според регламента темата "Мостов

„Баш майсторът на море“ излиза през 1977 г., „Баш майсторът на екскурзия“ и „Баш майсторът сваляч“ - 1980, „Баш майсторът фермер“ - 1981, и „Баш майсторът началник“ - 1983. За ролята първоначално е избран актьорът от Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“ Димитър Манчев, но режисьорът Петър Василев се отказва от него, защото е по-пълен.

„Иначе да се гледаш и да се наслаждаваш, значи нищо не е направено на екрана...", казва още Кирил Господинов. Въпреки популярността, той не иска да го идентифицират само с този образ. Понякога на улицата, когато го разпознават, казва, че не е Кирил Господинов, че са се припознали.

Днес се навършват 20 години от смъртта на актьора, роден на 24 май 1934 г. в село Гроздьово, област Варна.

В ТЕАТЪРА

Още като ученик Господинов мечтае за театъра. През 1966 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) „Кръстьо Сарафов“ в класа на проф. Филип Филипов, специалност „Актьорско майсторство“. Кандидатства заедно с Невена Коканова. Проф. Филип Филипов им казва, че не са подготвени и ги изпраща в Ямболския театър за една година. После се връщат, кандидатстват и Кирил Господинов е приет във ВИТИЗ.

Как се е развило модерното танго пеене представят с концерт в Ямбол италианският тенор Фабио Армилиато и Симфониета Враца.

Рециталът „Кантанго” проследява тясната връзка между тангото и оперното пеене, обяви организаторът на събитието Панайот Балахуров от "Стар продъкшънс".

Концертът е на 25 октомври в Зрителната зала на Община Ямбол.

Екипът на проекта „Кантанго“ включва Фабио Армилиато (тенор), Фабрицио Моката (пиано), Стоян Караиванов (бандонеон), Цветана Горкиева (актриса) и Симфониета - Враца с диригент Христо Павлов.

Звездата на концерта е безспорно Фабио Армилиато - един от най-изтъкнатите съвременни тенори на световната оперна сцена. Публиката в Ямбол ще има шанса да се наслади на неговия прекрасен глас и впечатляващо артистично присъствие, допълва организаторът.

Музикалната кариера на Фабио Армилиато минава през и

Италианският квартет от китаристи 40 Fingers бе специален гости на коледния концерт на Матео Бочели в Tauron Arena, в Краков. Това съобщават от „БГ саунд стейдж“, организаторите на концертите на 40 Fingers и Матео Бочели у нас догодина.

Пред 12 000 зрители 40 Fingers са представили своя кавър на хита на Саймън и Гарфънкъл – The Sound of Silence, а заедно с младия Бочели са изпълнили Hallelujah.

40 Fingers вече имат сътрудничество, не само с бащата Андреа Бочели, но и с други големи имена от световната сцена като Анди Съмърс от The Police, американката Тори Кели. Признати са от Queen за версията им на „Бохемска рапсодия”, а обширният им репертоар включва аранжименти на поп и рок парчета за четири китари (Sultans of Swing, Africa, Sound of S

В подкрепа на донорството е новият филм – „Ева“, на режисьора Мартин Геновски.

„Отвъд болката към надеждата“ е мотото на документираната истинска история, в която майка ражда обречено бебе, за да даде шанс на други деца да живеят, разказват от екипа.

„Филмът е посветен на силата на човешкия дух и надеждата, която донорството може да вдъхне. Създадохме тази история, за да дадем гласност на важни житейски теми и да вдъхновим повече хора да осъзнаят значимостта на този акт на даряване“, казва Геновски.

Десетки гости и студенти получиха донорски карти „Да! За живот“ на предпремиерата на лентата. Тя беше представена пред студенти на 28 декември, а през следващата година – и в други населени места.

Филмът е заснет от Мартин Геновски, продуцент е сдру

Третата част на поредицата за Венъм - "Последният танц" оглави боксофис класацията на Северна Америка, макар и приходите да са под очакванията, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес. 

С приходи от 51 млн. щатски долара през уикенда "Венъм: Последният танц" е далеч от 96-те милиона долара, спечелени от "Венъм: Време е за Карнидж". Излизането на филма обаче съвпадна с началото на дългоочаквания финал на първенството по бейзбол в Северна Америка между "Лос Анджелис Доджърс" и "Ню Йорк Янкис" - два особено популярни отбора.

За пореден път Том Харди влиза в ролята на недоволен журналист, който се превръща в ужасяващо извънземно с остри зъби. Партнират му Чиуетел Еджиофор, Джуно Темпъл и Рис Ифанс. Рецензиите за филма обаче не са добри (36 процента "свежо" в сайта "Ротън томатоус", а отзивите на публиката също са с ниската оценка "Би" в "Синемаскоър"). 

До Хел

Големият финал на турнето на Лили Иванова – на 14 декември в „Арена 8888 София“, ще звучи на живо в цял свят, съобщават от 7Arts.

По думите им вечерта ще бъде незабравима – не само за зрителите в залата, но и за всички българи по света, благодарение на иновативната българска стрийминг платформа за изкуство 7Arts. За първи път феновете ще имат възможността да гледат събитието на живо, в реално време, независимо къде се намират. Закупилите виртуален билет ще могат да се насладят на концерта от телефон, таблет, лаптоп или телевизор, в рамките на 48 часа от началото му.

На сцената до Лили Иванова ще бъдат музикантите на LI Orchestra. Концертът ще бъде съпроводен и от оркестъра на Софийската опера и балет под диригентската палка на Константин Добройков, а Анг

От 1966 г. до 1971 г. играе в драматичния театър „Стоян Бъчваров" във Варна, от 1971 г. - в театър „София“.  През 1994 г. решава да се самопенсионира по собствено желание от театър „София“ и заминава за Варна. Години след това той казва на дъщеря си Веселина: „Като стане 18:50 ч., почва да ми трепери сърчицето и това не може още да спре години след като вече не играя на сцената. Изиграл съм стотици роли и сега млади режисьори да ме карат да минавам по сцената на кастинги - няма да стане. Каквото има, аз съм се доказал, изиграл съм го, ще дам път на младите“. 

През юли 1992 г., заедно със сина си Николай, актьорът отваря магазин за хранителни стоки „Пескара“ в София, наречен на името на италианския град Пескара, където живее негов приятел, с когото се запознава по време на снимките на филма в курорта „Слънчев бряг“. 

ПЪРВИ РОЛИ В КИНОТО

Дебютът му в киното е през 1960 г., още преди да стане студент, във филма „Дом на две улици“. През 1966 г. играе във филма „Понеделник сутрин“ (1966) на режисьорите Ирина и Христо Пискови, забранен от властите. Филмът е излъчен през октомври 1988 г. - 22 години по-късно.

Първата си главна роля Кирил Господинов изиграва във филма „Шведски крале“ през 1968 г. Ролята на Спас Бурмов първоначално е била предвидена за актьора Григор Вачков, но след пробните снимки режисьорът Людмил Кирков избира Кирил Господинов. Това е любимата роля на актьора. 

УЧАСТВА В НАД 45 ФИЛМА

За участието си във филма „Тримата от запаса", в който играе заедно с Никола Анастасов и Георги Парцалев, Кирил Господинов печели през 1971 г. наградата за най-добра мъжка роля на кинофестивала „Златна роза“ във Варна. Във филма „Момчето си отива“ (1972) и продължението му „Не си отивай“ (1976) сценаристът Георги Мишев му разрешава да включи цели епизоди, измислени от него.

В своята над 40-годишна кариера актьорът е участвал в повече от 45 филма. Сред тях са „Случаят „Пенлеве“ (1967), „Свобода или смърт“ (1969), „Птици и хрътки“ (1969), „Не се обръщай назад“ (1971), „Зарево над Драва“ (1974), „Виза за океана“ (1975), „Бон шанс, инспекторе!“ (1983) и „Петък вечер“ (1986). Последният филм с негово участие е „Другият наш възможен живот“ на режисьорката Румяна Петкова, който излиза на екран през 2004 г.

Кирил Господинов сам подрежда ролите, в които е изпитал творческо удовлетворение. Това са Алекси от „Понеделник сутрин", Спас от „Шведските крале", Спиро от „Тримата от запаса", Никифор в „Птици и хрътки", Капитана от „Не се обръщай назад", Рангел от филмова поредица с приключенията на хитрия майстор с разни занимания на разни места -  „Баш майсторът". 

ПРИЗНАНИЕ

През 1984 г. Кирил Господинов е удостоен с орден „Кирил и Методий“ (първа степен).

Актьорът умира на 18 април 2003 г. на 68-годишна възраст във Варна. В началото на декември 2021 г., във фоайето на читалище „Димитър Дончев-Доктора 1893 г.“, в Тервел, е открита негова паметна плоча, изработена от Георги Чапкънов и дарена от дъщерята му - актрисата Веселина Господинова. В Тервел живеят родственици на Кирил Господинов. Самият той е бил почетен член на местния творчески клуб „Дъга“ и е водил популярни актьори при гостуванията си в добруджанския град. Читалището в село Гроздьово  е кръстено на него - читалище „Кирил Господинов“, единствено кръстено на съвременна личност. 

/ЙВотдел „Справочна“

Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Актрисата Деми Мур се завърна в Холивуд победоносно
Деми Мур, която е на 62 години, сподели пред целия свят, че за първи път за своята дълга кариера се чувства призната като актриса. Това каза тя, докато произнасяше реч по повод пър ...
Конкурс за рисунка, посветен на традиционния празник "Сурова", организира Общинският исторически музей в Брезник
Конкурс за рисунка, посветен на местния традиционен празник "Сурова", организира Общинският исторически музей (ОИМ) в Брезник. Това съобщиха от екипа на институцията. Целта на орг ...
Юбилейна изложба на художничката Катя Савова, ще представи Регионална библиотека "Николай Вранчев"
Изложба, посветена на 75-годишнината на художничката Катя Савова, ще представи Регионална библиотека "Николай Вранчев" в Смолян. Това съобщи Антоанета Николова - главен експерт "П ...
Нараства броят на знаменитостите, изгубили домовете си в пожарите в Лос Анджелис
Нараства броят на знаменитостите, изгубили имотите си в пожарите в Лос Анджелис, обобщава „Венити феър“. При пожара „Палисейдс“, засегнал квартала Пасифик ...
Холивудски знаменитости даряват дрехи за пострадалите от пожарите в Лос Анджелис
Когато тази седмица пожари унищожиха части от Лос Анджелис, агентът по недвижими имоти Джена Купър започна да моли приятели за дрехи и други вещи, за да помогне на нуждаещите се, р ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Актрисата Деми Мур се завърна в Холивуд победоносно
Деми Мур, която е на 62 години, сподели пред целия свят, че за първи път за своята дълга кариера се чувства призната като актриса. Това каза тя, докато произнасяше реч по повод пър ...
Представяне на филма „Сватба“ в Родопски драматичен театър
Община Смолян организира представянето на филма „Сватба“ в Родопски драматичен театър (РДТ) „Николай Хайтов“, съобщи Виолета Филипова – експерт &bdquo ...
Конкурс за рисунка, посветен на традиционния празник "Сурова", организира Общинският исторически музей в Брезник
Конкурс за рисунка, посветен на местния традиционен празник "Сурова", организира Общинският исторически музей (ОИМ) в Брезник. Това съобщиха от екипа на институцията. Целта на орг ...
Петър Увалиев: Откак живея в чужбина, аз все се уча да бъда българин
Откак живея в чужбина, аз все се уча да бъда българин. Това казва писателят, публицист, сценарист и режисьор Петър Увалиев (1915-1998), известен в Западна Европа под името Пиер Рув ...
Юбилейна изложба на художничката Катя Савова, ще представи Регионална библиотека "Николай Вранчев"
Изложба, посветена на 75-годишнината на художничката Катя Савова, ще представи Регионална библиотека "Николай Вранчев" в Смолян. Това съобщи Антоанета Николова - главен експерт "П ...
Тикер в 05:00 ч.
Деми Мур, която е на 62 години, сподели пред целия свят, че за първи път за своя ...
Начало Тонът на времето
5804
Тонът на времето

Кирил Господинов: След първите си три филма отказах да гледам следващите, в които участвам

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 24 Май 2024, 10:03 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА

След първите си три филма отказах да гледам следващите, в които участвам. Има серии, в които си казвам: „А, тук добре съм го изиграл, обаче тук - еее, бих могъл по-иначе". Това казва Кирил Господинов за ролята си на Рангел Лелин от филма „Баш майсторът“ (1970), която му носи най-голяма популярност, както и неговите продължения.

„Баш майсторът на море“ излиза през 1977 г., „Баш майсторът на екскурзия“ и „Баш майсторът сваляч“ - 1980, „Баш майсторът фермер“ - 1981, и „Баш майсторът началник“ - 1983. За ролята първоначално е избран актьорът от Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“ Димитър Манчев, но режисьорът Петър Василев се отказва от него, защото е по-пълен.

„Иначе да се гледаш и да се наслаждаваш, значи нищо не е направено на екрана...", казва още Кирил Господинов. Въпреки популярността, той не иска да го идентифицират само с този образ. Понякога на улицата, когато го разпознават, казва, че не е Кирил Господинов, че са се припознали.

Днес се навършват 20 години от смъртта на актьора, роден на 24 май 1934 г. в село Гроздьово, област Варна.

В ТЕАТЪРА

Още като ученик Господинов мечтае за театъра. През 1966 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) „Кръстьо Сарафов“ в класа на проф. Филип Филипов, специалност „Актьорско майсторство“. Кандидатства заедно с Невена Коканова. Проф. Филип Филипов им казва, че не са подготвени и ги изпраща в Ямболския театър за една година. После се връщат, кандидатстват и Кирил Господинов е приет във ВИТИЗ.

От 1966 г. до 1971 г. играе в драматичния театър „Стоян Бъчваров" във Варна, от 1971 г. - в театър „София“.  През 1994 г. решава да се самопенсионира по собствено желание от театър „София“ и заминава за Варна. Години след това той казва на дъщеря си Веселина: „Като стане 18:50 ч., почва да ми трепери сърчицето и това не може още да спре години след като вече не играя на сцената. Изиграл съм стотици роли и сега млади режисьори да ме карат да минавам по сцената на кастинги - няма да стане. Каквото има, аз съм се доказал, изиграл съм го, ще дам път на младите“. 

През юли 1992 г., заедно със сина си Николай, актьорът отваря магазин за хранителни стоки „Пескара“ в София, наречен на името на италианския град Пескара, където живее негов приятел, с когото се запознава по време на снимките на филма в курорта „Слънчев бряг“. 

ПЪРВИ РОЛИ В КИНОТО

Дебютът му в киното е през 1960 г., още преди да стане студент, във филма „Дом на две улици“. През 1966 г. играе във филма „Понеделник сутрин“ (1966) на режисьорите Ирина и Христо Пискови, забранен от властите. Филмът е излъчен през октомври 1988 г. - 22 години по-късно.

Първата си главна роля Кирил Господинов изиграва във филма „Шведски крале“ през 1968 г. Ролята на Спас Бурмов първоначално е била предвидена за актьора Григор Вачков, но след пробните снимки режисьорът Людмил Кирков избира Кирил Господинов. Това е любимата роля на актьора. 

УЧАСТВА В НАД 45 ФИЛМА

За участието си във филма „Тримата от запаса", в който играе заедно с Никола Анастасов и Георги Парцалев, Кирил Господинов печели през 1971 г. наградата за най-добра мъжка роля на кинофестивала „Златна роза“ във Варна. Във филма „Момчето си отива“ (1972) и продължението му „Не си отивай“ (1976) сценаристът Георги Мишев му разрешава да включи цели епизоди, измислени от него.

В своята над 40-годишна кариера актьорът е участвал в повече от 45 филма. Сред тях са „Случаят „Пенлеве“ (1967), „Свобода или смърт“ (1969), „Птици и хрътки“ (1969), „Не се обръщай назад“ (1971), „Зарево над Драва“ (1974), „Виза за океана“ (1975), „Бон шанс, инспекторе!“ (1983) и „Петък вечер“ (1986). Последният филм с негово участие е „Другият наш възможен живот“ на режисьорката Румяна Петкова, който излиза на екран през 2004 г.

Кирил Господинов сам подрежда ролите, в които е изпитал творческо удовлетворение. Това са Алекси от „Понеделник сутрин", Спас от „Шведските крале", Спиро от „Тримата от запаса", Никифор в „Птици и хрътки", Капитана от „Не се обръщай назад", Рангел от филмова поредица с приключенията на хитрия майстор с разни занимания на разни места -  „Баш майсторът". 

ПРИЗНАНИЕ

През 1984 г. Кирил Господинов е удостоен с орден „Кирил и Методий“ (първа степен).

Актьорът умира на 18 април 2003 г. на 68-годишна възраст във Варна. В началото на декември 2021 г., във фоайето на читалище „Димитър Дончев-Доктора 1893 г.“, в Тервел, е открита негова паметна плоча, изработена от Георги Чапкънов и дарена от дъщерята му - актрисата Веселина Господинова. В Тервел живеят родственици на Кирил Господинов. Самият той е бил почетен член на местния творчески клуб „Дъга“ и е водил популярни актьори при гостуванията си в добруджанския град. Читалището в село Гроздьово  е кръстено на него - читалище „Кирил Господинов“, единствено кръстено на съвременна личност. 

/ЙВотдел „Справочна“

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Актрисата Деми Мур се завърна в Холивуд победоносно
Конкурс за рисунка, посветен на традиционния празник "Сурова", организира Общинският исторически музей в Брезник
Юбилейна изложба на художничката Катя Савова, ще представи Регионална библиотека "Николай Вранчев"
Нараства броят на знаменитостите, изгубили домовете си в пожарите в Лос Анджелис
Холивудски знаменитости даряват дрехи за пострадалите от пожарите в Лос Анджелис
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Януари
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Актрисата Деми Мур се завърна в Холивуд победоносно
Калейдоскоп
Представяне на филма „Сватба“ в Родопски драматичен театър
Тонът на времето
Конкурс за рисунка, посветен на традиционния празник "Сурова", организира Общинският исторически музей в Брезник
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.