Начало Калейдоскоп Васил Попов: Биография
2751
Калейдоскоп

Васил Попов: Биография

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 25 Юни 2024, 15:44 ч.

Ставам рано и знам, че отивам на работа, ще правя дадена роля, в добро настроение съм, ще видя този и онзи… Истинска радост е. Животът на актьора е в театъра. Без него артистът е загинал. Думите са на големия български актьор Васил Попов. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Бижута от злато и платина, украсени със скъпоценни камъни – диаманти, сапфири, изумруди и перли, оценени на над 225 хиляди евро, ще бъдат показани в новата изложба със свободен вход в Галерия Artmark.

Експозицията ще продължи до 26 март, а на следващия ден бижутата ще бъдат предложени на търг, съобщават организаторите.

Те отбелязват, че повечето от селектираните бижута за тези събития, произхождат от семейства с традиции, наследство и препродажби или в резултат от промени в личния вкус. 

Сред предложенията са гривна от бяло злато 18k, обсипана с блестящи 123 диамантa и 14 изумрудa, пръстен от бяло злато с диамант пасианс, както и бижута от някои от най-престижните ювелирни ателиета в света, сред които Tiffany & Co., Cartier, Pomellato, Ателие Damiani и Gucci, посочват организаторите. 

/ВСР

Националният център за изкуство и култура „Жорж Помпиду“ в Париж ще бъде затворен за посетители до 2030 г. за мащабен ремонт, чиято цел е да обнови сградата по съвременни стандарти, да подобри достъпа до отделните елементи и да оптимизира наличната площ.

Сградата от метал и стъкло, проектирана от архитектите Ренцо Пиано и Ричард Роджърс, е много авангардна. За да се осигури гъвкаво използване и адаптиране на пространството, всички системи - вентилация, електричество и вода, асансьори и ескалатори са разположени от външната й страна. При стоежа й през 70-те години на миналия век обаче е използван азбест, който не отговаря на съвременните стандарти, а стъклените панели не са термоизолиращи. Металът вече е корозирал на много места.

Проектът, спечелил конкурса за обновяване на сградата, е на архитектите Никола Моро, Хироко Кусуноки и Фрида Ескобадо. В журито, к

След като миналата година се оттегли от поста, тази година испанският режисьор Родриго Сорогойен отново е назначен за председател на журито на "Седмица на критиката" - една от паралелните секции на кинофестивала в Кан, предаде АФП, позовавайки се на организаторите.  

Сорогойен беше назначен на поста миналата година, но се оттегли поради "лични причини" и беше заменен от продуцентката Силви Пиала.

Четиридесет и три годишният Родриго Сорогойен е една от водещите фигури на възраждането на испанското кино. През последните години той се прочу със своите филми ноар - от "Прости нас, Господи" до "Кралството", който през 2019 г. му донесе награда "Гоя" за най-добър режисьор.

По-широката френска публика го откри с последния му филм "Зверове" - трилър с участието на двама френски актьори, Дени Меноше и Марина Фойс.

Сред членовете на журито на 64-тата "Седмиц

Филмът "Покров" (Les linceuls), който тръгва по кината във Франция на 30 април, събира за трети път канадския режисьор Дейвид Кроненбърг и френския актьор Венсан Касел, предаде АФП.

Петдесет и осем годишният Касел и 82-годишният Кроненбърг, когото актьорът смята за "своеобразен баща", преди са работили заедно над "Източни обещания" (2007) и "Опасен метод" (2013).

В "Покров" Венсан Касел играе ролята на технологичен магнат, който след смъртта на съпругата си прави революционно според него изобретение - покров, оборудван с камери, даващ възможност на роднините да поддържат визуален контакт с погребаните си близки.       Персонажът е отражение на канадския режисьор на "Автокатастрофа" (1996), сам преследван от смъртта на собствената си съпруга, с която живее 43 години.

"Кроненбърг доста бързо ми каза, че персонажът ще бъде негово алтер его. Не

Дравската епопея от 1945 г. по време на Втората световна война „оживява“ във военноисторическа възстановка в Ямбол тази неделя, 27 април. С нея ще бъдат отбелязани 80 години от героичната битка на българската армия, в която участва и 29-и Ямболски пехотен полк. 

Възстановката ще е в двора на Музея на бойната слава, входът е свободен. Посетителите ще имат възможност и да опитат боб, приготвен на място във военнополева кухня. Това обявиха организаторите от Община Ямбол и Клуб за военноисторически реконструкции „Братя по оръжие“.

Според историци битката при река Драва в Унгария е една от най-успешните отбранителни операции на Българската армия срещу войските на Третия райх по време на Втората световна война (1939 – 1945).  В Дравската операция участва и 29-и Ямболски пехотен полк под командването на Петър Лазаров, в състава на Трета

Той е роден на 25 юни 1934 г. в София. От малък иска да стане актьор. По-късно, заедно с приятеля си Димитър Манчев, се записват в детската театрална школа, в профсъюзния дом „Георги Димитров“ към Министерството на транспорта. „Миризмата на лепило, с която ни лепяха мустаците или брадите, още от ученическите години, ме плени“, казва актьорът през 2008 г. През 1958 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) (дн. Национална академия за театрално и филмово изкуство, НАТФИЗ) – специалност „Актьорско майсторство“, в класа на проф. Кръстю Мирски. Учи заедно с актьорите Николай Бинев, Домна Ганева, Константин Коцев, Иван Зоин, Милчо Събев.

През 1957-1958 г. е част от учебния театър към ВИТИЗ. От 1958 до 1959 г. играе на сцената на Драматичния театър „Стефан Киров“ в Сливен, където дебютира в ролята на Олег във „В търсене на радостта“ от Виктор Розов. От 1959 до 1960 г. е на сцената на Общинския драматичен театър „Вида“ във Видин, а от 1960 до 2000 г. е в трупата в Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“, където играе редом със звездите на Сатирата – Стоянка Мутафова, Георги Калоянчев, Георги Парцалев.

НАД 150 РОЛИ САМО В ТЕАТЪРА

В творческата биография на Васил Попов са вписани над 150 театрални роли. Сред многобройните му превъплъщения в Сатирата са ролите на Студентът в „Когато розите танцуват“ от Валери Петров, Председателят в „Дървеница“ от Владимир Маяковски, Хесапов в „Островът“ от Борис  Априлов, Градоначалникът, Добчински в „Ревизор“ на Николай Гогол, Пържени яйца в „Женитба“ на Николай Гогол, Абрузов в „Михал Мишкоед“ от Сава Доброплодни, Плешивият в „Енергични хора“ от Василий Шушкин, Бай Гаврилов в „Кошници“, Петраки в „Суматоха“ и Ангел в „Януари“ от Йордан Радичков, Селямсъза, Фратю и Мироновски в „Чичовци“ и Драгалевски в „Двубой“ от Иван Вазов, Алдомировци в „Рейс“ и Чиновници в „Мотиви за кларинет“ от Станислав Стратиев, Живота Цвиович в „Д-р“ – Бранислав Нушич, Съпругът в „Пет бременни пиеси“ от Дарио Фо, Поп Стайко, Илия Тамбурков, Кмета, Бирника във „Вражалец“ и Кочев и Буков в „Новото пристанище“ от Ст. Л. Костов, Тончо от „Ловчанският владика“ от Т. Икономов, Велизар във „Вчерашни целувки“ от Юрий Дачев, Тодор в „Живот и здраве“ от Камен Донев, Лектора в „Смехотерапия“ от Йордан Попов, Григор в „Кантон 117“ от Емил Бонев, Посейдон в „Боговете“ – Георги Данаилов.

Участвал е във филми, сред които „Краят на една ваканция“ (1965), „Момчето си отива“ (1972), „Буна“ (1975), „Опасен чар“ (1984). През 2012 г. изпълнява ролята на бай Милчо в сериала „Столичани в повече“ (2012).

Дружеството на пазарджишките художници откри изложба "Жената муза". Събитието се състоя в галерия "Георги Машев", където десетки граждани се събраха, за да се насладят на творчеството, посветено на жените.

В изложбата участват 30 автори, 22 от които от Дружеството, и осем - гости.

"Жената е същество, което заслужава признание. От нея започва всичко, започва животът. Картините са много красиви и стойностни", каза Иван Андреев, посетител на изложбата.

"Жените в тези картини са силни, борбени и ярки - точно като тези в живота", добави Ана Атанасова, която също присъстваше на откриването.

През месец декември 2024 година Дружеството на пазарджишките художници откри годишната си изложба. На нея бяха представени най-новите творби на авторите. 

Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“ Плевен ще изнесе концерт в Габрово на 25 април. Това съобщават организаторите. Изявата ще се проведе в габровската зала „Възраждане“. 

Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци е създаден през 1959 година и е една от културните емблеми на Плевен. Основната идея е привличане на най-добрите танцьори, певици и инструменталисти.

През 1960 г. ансамбълът вече се състои от 45 жени-хористки, оркестър от 12 музиканти и танцов състав от 32 младежи. Считано от 1 септември 1961 г., за главен художествен ръководител и диригент на хора се назначава Иван Вълев.

Следва първо международно представяне – участие в Осми Световен младежки фестивал в Хелзинки (Финландия) и златен медал и званието „лауреат“ на фестивала на младостта и дружбата в Хелзинки. През 1963 г.

Виенският музей „Албертина“ посвещава пролетната си изложба на най-значимите майстори на изкуството на рисунката. „Леонардо - Дюрер. Майсторските рисунки на Ренесанса върху цветен грунд“  е  първата в света подробна музейна изложба. От художествено-историческа гледна точка изложбата също е премиера - темата е разгледана по нов начин в районите южно и северно от Алпите.

„С тази изложба обръщаме внимание на великолепната колекция от графични произведения на „Албертина“.  Експозицията хвърля светлина върху развитието на техниката на рисуване в светлосенки върху цветна хартия - изкуство, което достига своя връх южно от Алпите при Леонардо и което Дюрер довежда до възможно най-голямо съвършенство северно от Алпите с емблематични творби като „Молещите се ръце“. По време на Ренесанса художниците стигат до идеята да

„Моя Бяла“ е новото музикално произведение на българския певец Веселин Маринов, което ще прозвучи премиерно в град Бяла на 3 май, в рамките на празничната програма по повод празника на града – 6 май. Песента е посветена на този красив български град и неговите жители, които ще получат специален музикален подарък от Маринов – музика, изпълнена с обич, топлота и дълбока лична връзка с този край.

Веселин Маринов изразява своите чувства към България като цяло, както и респект към всяко кътче на страната. Тази песен е свидетелство за силата на музиката да премахва географските и социални граници и да обединява хората чрез споделени чувства и ценности. Чрез нея певецът показва, че независимо от месторождението си, той е способен да се свърже със сърцето на всяко място, което му предоставя възможността да изрази любовта си към България.

С текст и музик

„Радвам се, че имаме възможност отново да насочим внимание към изкуството на Стефан Гацев“, каза Сузана Николова при откриването на изложбата „Аз, художникът“ в Софийската градска художествена галерия (СГХГ). Куратори на изложбата са Аделина Филева, директор на СГХГ, и Сузана Николова.

„Аз, художникът“ представя около 80 творби на Стефан Гацев (1935-1986) по повод 90-ата годишнина от неговото рождение. 

Сузана Николова посочи, че Стефан Гацев е емблематичен представител на монументализиращата линия в българската живопис от 60-те години на ХХ век. „По-голямата част от композициите са на историко-революционна тематика, което е и работническата тематика. Това е много характерно за него като художник, защото той е човек, който произлиза от тази среда, той е свързан с тези хора“, добави тя. 

„За нас е удов

Има участия в телевизията и естрадата. С безброй естрадни скечове обикаля почти всички сцени на страната. Тъкмо естрадата ражда незабравимия тандем Васил Попов – Хиндо Касимов. Двамата са не само партньори на сцената, но и много добри приятели. В телевизията още го помнят с участието му в предаването за деца „Магазинчето на приказките“, което е излъчвано малко преди новинарската емисия „По света и у нас“, в което Васил Попов изпълнява ролята на чичо Пандишпан, който прави сладки и торти.

ИЗПОВЕД БЕЗ ПРИЧАСТИЕ, ПРИЗНАНИЕ...  

През юни 2015 г. на книжния пазар излиза автобиографичната му книга „Изповед без причастие“, в която разказва за незабравими случки в живота. 

Награден е с втора награда за актьорско майсторство на І национален преглед на кафе-театрите (1982), награда за актьорско майсторство в естрадното изкуство (1986). Удостоен с почетния знак на общинския съвет на Видин „За граждански принос“ – плакет „Герб на община Видин“ (2006).

На 9 ноември 2007 г. Васил Попов празнува 50 години на сцената като бог Посейдон – в спектакъла „Боговете“ от Георги Данаилов, постановка на Гаро Ашикян в Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“, а директорът на театъра Павел Васев му връчва като подарък плакет с кукерчето – емблемата на Сатирата. Награден с грамота и плакет за постигнати високи творчески резултати и принос в развитието и популяризирането на българската култура от Министерството на културата (19 май 2008).

Васил Попов умира на 5 август 2015 г.

/МВ/ДС/Отдел „Справочна“

Използвани източници: , ВИНФ, 18.10.2006 г.; , ВИНФ, 19.05.2008 г.; Кой кой е в България, София, 1998, с. 579; Кой кой е в българската култура, София, 1998, с. 416; в. „Дума“ от 24.04.2007 г.; в. „Стандарт“, бр. 5319 от 31.10.2007; в. „Земя“, 01.02.2008 г.; в. „24 часа“, 07.08.2015 г.

Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Изложба „Трилогия на едно приятелство“ ще бъде открита в галерия "Мисията"
Изложба „Трилогия на едно приятелство“ с куратор Надя Розева ще бъде открита на 16  юни 2025 г. в 18:30 ч. в галерия „Мисията“ в София. Това съобщиха ...
Акордеонистката Ксения Сидорова ще дебютира в зала „България“ със Софийската филхармония
Ксения Сидорова ще дебютира в зала „България“ със Софийската филхармония на 19 юни. Под диригентството на Михал Нестерович тя ще представи премиерата за България на Ко ...
Йордан Камджалов: Ако повече хора работим тотално отдадено, мощно и подготвено, предстои нещо велико за българския народ
Ако повече хора работим тотално отдадено, мощно и подготвено, предстои нещо велико за българския народ, каза в интервю диригентът Йордан Камджалов. Той коментира състоянието на ку ...
Театър 199 „Валентин Стойчев“ отбелязва своята 60-годишнина
Театър 199 „Валентин Стойчев“ отбелязва своята 60-годишнина днес, 12 юни. В рамките на настоящия 60-и юбилеен сезон се реализираха постановките „Тортила Флет&ldq ...
Концерт с двама диригенти и три премиерни произведения ще представи Симфониета-Враца
Концерт „Мистичност от ХХ век“ с две световни премиери на произведения и една премиера за Враца, и с двама диригенти ще представи на 13 юни Симфониета-Враца, съобщи еди ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Майк Лав от "Бийч бойс", Джордж Клинтън и "Дуби брадърс" са сред въведените в Залата на славата на авторите на песни за 2025 г.
Майк Лав от групата "Бийч бойс" беше въведен в Залата на славата на авторите на песни за 2025 г. само ден, след като беше обявено, че колегата му Брайън Уилсън е починал, предаде А ...
Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" отбелязва своята 40-та годишнина
Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" във Велико Търново ще отбележи 40 години от своето създаване с три програми на три сцени, съобщиха организаторите на форума. Програмата ...
Театралния спектакъл "Тютюн" ще гостува на сцената на Общински драматичен театър "Боян Дановски"
Театралния спектакъл "Тютюн" ще гостува на сцената на Общински драматичен театър (ОДТ) "Боян Дановски" в Перник, съобщиха от културната институция. Постановката, която ще се играе ...
Театърът в Силистра е принуден да преустанови игралната си програма заради намален бюджет
Драматично-кукленият театър в Силистра е принуден да преустанови игралната си програма, както и планираните нови творчески проекти. Това съобщи директорът на културната институция ...
Изложба на Руси Стоянов по повод 70-годишнината от рождението му
"Руси Стоянов. Този мечтател с грандиозни планове ни напусна твърде рано - едва на 48 години. Мащабната му дейност обаче оставя в наследство емблематични творби, превърнали се в гр ...
Тикер в 21:00 ч.
Майк Лав от групата "Бийч бойс" беше въведен в Залата на славата на авторите на ...
Начало Калейдоскоп
2751
Калейдоскоп

Васил Попов: Биография

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 25 Юни 2024, 15:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА

Ставам рано и знам, че отивам на работа, ще правя дадена роля, в добро настроение съм, ще видя този и онзи… Истинска радост е. Животът на актьора е в театъра. Без него артистът е загинал. Думите са на големия български актьор Васил Попов. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Той е роден на 25 юни 1934 г. в София. От малък иска да стане актьор. По-късно, заедно с приятеля си Димитър Манчев, се записват в детската театрална школа, в профсъюзния дом „Георги Димитров“ към Министерството на транспорта. „Миризмата на лепило, с която ни лепяха мустаците или брадите, още от ученическите години, ме плени“, казва актьорът през 2008 г. През 1958 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) (дн. Национална академия за театрално и филмово изкуство, НАТФИЗ) – специалност „Актьорско майсторство“, в класа на проф. Кръстю Мирски. Учи заедно с актьорите Николай Бинев, Домна Ганева, Константин Коцев, Иван Зоин, Милчо Събев.

През 1957-1958 г. е част от учебния театър към ВИТИЗ. От 1958 до 1959 г. играе на сцената на Драматичния театър „Стефан Киров“ в Сливен, където дебютира в ролята на Олег във „В търсене на радостта“ от Виктор Розов. От 1959 до 1960 г. е на сцената на Общинския драматичен театър „Вида“ във Видин, а от 1960 до 2000 г. е в трупата в Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“, където играе редом със звездите на Сатирата – Стоянка Мутафова, Георги Калоянчев, Георги Парцалев.

НАД 150 РОЛИ САМО В ТЕАТЪРА

В творческата биография на Васил Попов са вписани над 150 театрални роли. Сред многобройните му превъплъщения в Сатирата са ролите на Студентът в „Когато розите танцуват“ от Валери Петров, Председателят в „Дървеница“ от Владимир Маяковски, Хесапов в „Островът“ от Борис  Априлов, Градоначалникът, Добчински в „Ревизор“ на Николай Гогол, Пържени яйца в „Женитба“ на Николай Гогол, Абрузов в „Михал Мишкоед“ от Сава Доброплодни, Плешивият в „Енергични хора“ от Василий Шушкин, Бай Гаврилов в „Кошници“, Петраки в „Суматоха“ и Ангел в „Януари“ от Йордан Радичков, Селямсъза, Фратю и Мироновски в „Чичовци“ и Драгалевски в „Двубой“ от Иван Вазов, Алдомировци в „Рейс“ и Чиновници в „Мотиви за кларинет“ от Станислав Стратиев, Живота Цвиович в „Д-р“ – Бранислав Нушич, Съпругът в „Пет бременни пиеси“ от Дарио Фо, Поп Стайко, Илия Тамбурков, Кмета, Бирника във „Вражалец“ и Кочев и Буков в „Новото пристанище“ от Ст. Л. Костов, Тончо от „Ловчанският владика“ от Т. Икономов, Велизар във „Вчерашни целувки“ от Юрий Дачев, Тодор в „Живот и здраве“ от Камен Донев, Лектора в „Смехотерапия“ от Йордан Попов, Григор в „Кантон 117“ от Емил Бонев, Посейдон в „Боговете“ – Георги Данаилов.

Участвал е във филми, сред които „Краят на една ваканция“ (1965), „Момчето си отива“ (1972), „Буна“ (1975), „Опасен чар“ (1984). През 2012 г. изпълнява ролята на бай Милчо в сериала „Столичани в повече“ (2012).

Има участия в телевизията и естрадата. С безброй естрадни скечове обикаля почти всички сцени на страната. Тъкмо естрадата ражда незабравимия тандем Васил Попов – Хиндо Касимов. Двамата са не само партньори на сцената, но и много добри приятели. В телевизията още го помнят с участието му в предаването за деца „Магазинчето на приказките“, което е излъчвано малко преди новинарската емисия „По света и у нас“, в което Васил Попов изпълнява ролята на чичо Пандишпан, който прави сладки и торти.

ИЗПОВЕД БЕЗ ПРИЧАСТИЕ, ПРИЗНАНИЕ...  

През юни 2015 г. на книжния пазар излиза автобиографичната му книга „Изповед без причастие“, в която разказва за незабравими случки в живота. 

Награден е с втора награда за актьорско майсторство на І национален преглед на кафе-театрите (1982), награда за актьорско майсторство в естрадното изкуство (1986). Удостоен с почетния знак на общинския съвет на Видин „За граждански принос“ – плакет „Герб на община Видин“ (2006).

На 9 ноември 2007 г. Васил Попов празнува 50 години на сцената като бог Посейдон – в спектакъла „Боговете“ от Георги Данаилов, постановка на Гаро Ашикян в Държавния сатиричен театър „Алеко Константинов“, а директорът на театъра Павел Васев му връчва като подарък плакет с кукерчето – емблемата на Сатирата. Награден с грамота и плакет за постигнати високи творчески резултати и принос в развитието и популяризирането на българската култура от Министерството на културата (19 май 2008).

Васил Попов умира на 5 август 2015 г.

/МВ/ДС/Отдел „Справочна“

Използвани източници: , ВИНФ, 18.10.2006 г.; , ВИНФ, 19.05.2008 г.; Кой кой е в България, София, 1998, с. 579; Кой кой е в българската култура, София, 1998, с. 416; в. „Дума“ от 24.04.2007 г.; в. „Стандарт“, бр. 5319 от 31.10.2007; в. „Земя“, 01.02.2008 г.; в. „24 часа“, 07.08.2015 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Изложба „Трилогия на едно приятелство“ ще бъде открита в галерия "Мисията"
Акордеонистката Ксения Сидорова ще дебютира в зала „България“ със Софийската филхармония
Йордан Камджалов: Ако повече хора работим тотално отдадено, мощно и подготвено, предстои нещо велико за българския народ
Театър 199 „Валентин Стойчев“ отбелязва своята 60-годишнина
Концерт с двама диригенти и три премиерни произведения ще представи Симфониета-Враца
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Майк Лав от "Бийч бойс", Джордж Клинтън и "Дуби брадърс" са сред въведените в Залата на славата на авторите на песни за 2025 г.
Тонът на времето
Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" отбелязва своята 40-та годишнина
Авансцена
Театралния спектакъл "Тютюн" ще гостува на сцената на Общински драматичен театър "Боян Дановски"
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.