Начало Цветни аспекти Биография: Проф. Ивайло Мирчев
6107
Цветни аспекти

Биография: Проф. Ивайло Мирчев

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 11 Август 2024, 09:00 ч.

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

На 21 март филмът „Триумф“ излиза в кината, съобщават от екипа продукцията, в която главните роли са поверени на номинираната за „Оскар“ Мария Бакалова и Маргита Гошева. Участват още Юлиан Вергов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев, Иван Савов, Иван Бърнев. 

Междувременно, излезе официалният трейлър на лентата. Тя е дебютен продуцентски проект за Мария Бакалова и Юлиан Костов. Филмът е режисиран от Кристина Грозева и Петър Вълчанов – творчески тандем със серия награди от международни фестивали. Сред ключовите фигури в екипа е и номинираният за „Оскар“ монтажист Йоргос Мавропсаридис, познат с работата си по „Фаворитката“, „Клети създания“ и повечето ленти, режисирани от Йоргос Лантимос. 

&bdquo

Пианистите Хасан и Ибрахим Игнатови ще гостуват на ямболска сцена на 28 април, в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“, съобщават от Разградската филхармония на фейсбук страницата си.

В рецитал те ще представят клавирни творби от световната класика и свои авторски пиеси за пиано и камерен оркестър.

Известните със своя талант и виртуозност млади български пианисти ще поднесат на публиката интерпретация на любими клавирни пиеси от Фредерик Шопен – етюди, ноктюрни, мазурки и скерца. Програмата се отличава с емоционална наситеност, финес и техническо майсторство, посочват организаторите.

През ноември 2024 г. Хасан и Ибрахим Игнатови влязоха в топ 10 на международния конкурс Étoiles du piano в Рубе, Франция, в конкуренция с над 350 участници.

През 2014 г. близнаците пианисти заедно с певицата Кр

Кларинетистът Росен Идеалов ще представи Концерт за кларинет и оркестър на Паул Хиндемит (1895-1963) – на 3 април в зала „България“, съобщават от Софийската филхармония.

Диригент на вечерта е Вилиана Вълчева, която допълва програмата с Трета симфония на Йоханес Брамс.

„В целия концертен репертоар за кларинет, Концертът на Хиндемит заема специално място. Той е много различен от повечето от останалите концерти, защото, независимо от виртуозитета, който възлага на изпълнителя и неговия обем (времетраенето му е около 25 минути) прави изключително ярко впечатление с равностойната партия на кларинета спрямо оркестъра. Бих казал, че това е една симфония със солистично участие на кларинета, наситена с различни музикално-образни характеристики“, казва Росен Идеалов

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Музиката на лицето“ по Иван Тургенев. Това е осмото и последно заглавие от платформата „Театър+“, съобщават от трупата.

Премиерните представления са на 11 и 12 март. Режисьор е Стилиян Петров.

„Музиката на лицето” по Иван Тургенев е сценична версия, създадена въз основа на ранни драматургични текстове на писателя, недовършени творби, чернови и произведения, наречени “стихотворения в проза”. Обединени в нова драматургична форма, фрагментите придобиват интегралност, открояваща значения и смисли, заложени от автора, но проявени сега в различни жанрови и смислови значения.

В спектакъла участват актрисите София Бобчева, Василена Винченцо-Коломоец и певицата Валерия Василенк

Повторното излизане на екран на "Интерстелар Reissue" на Кристофър Нолън, по повод десетата годишнина от премиерата му, го нареди на първо място по приход у нас, сочат обобщените данни от киносалоните.

Носителят на "Оскар" за визуални ефекти, заснет на 70мм формат за IMAX, е гледан от 2934 зрители, а приходите от продадените билети възлизат на 57 597 лева.

Второ място заема анимацията "Ку-чо" за вярното полицейско куче и неговия стопанин, слели се в едно след животоспасяваща операция. Как новата самоличност на Ку-чо, създадена по популярния комикс, успява да справи със злодея котарак Пийти, са видяли 11 344 зрители, а приходите от билетите им за десетте дни в кината са 136 465 лева.

Трети по ред е филмът на "Марвел" "Капитан Америка: Нов свят". Трансформацията на Сам Уилсън като новият Капитан Америка и сблъсък

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година художникът.

Когато навършва 19 години, той наследява ателието на баща си на ул. „Славянска“ в София, където работи и досега.

Професор Мирчев завършва Национално училище за изящни изкуства „Илия Петров“ в София. През 1981 година завършва живопис в Националната художествена академия (НХА) в първия клас на Светлин Русев (1933-2018).

Mary Boys Band кани на концерт за 30-ия си рожден ден.

Събитието е на 7 февруари във Военния клуб, съобщават от групата.

На живо ще прозвучат сингли от албумите „Непознати улици“, „Само за теб“, „Дългият път към дома“, „Щастливи дни“ и „Продължавай да мечтаеш“, както и новите „Здравей“, „Цветен пейзаж“ и „Събуди ме чак през май“.

„Ще се насладим на романтичен концерт в изящната бална зала на Военния клуб“, посочват от групата.

Искам посетителите на Biomorphic³  да се опитат да се потопят в един свят, в който технологията и природата да вървят ръка за ръка. Това каза дизайнерът Николай Божилов.

Неговата инсталация Biomorphic³ е разположена в Панорамната зала на „Квадрат 500“ и може да бъде видяна до 28 февруари.

„Biomorphic за мен е съчетание от биология, морфология, две неща, които интерпретирам в този проект, а именно – трансформацията, плосък материал в триизмерна форма и скулптура“, казва той. 

ИДЕЯТА

Идеята за тази инсталация дойде от самото пространство, в което се намираме. Работейки с Националната галерия, първоначалната ми идея беше да създам инсталация, която да се разгражда, разказва авторът. Естествено стигнах до перфектната форма за мен, а именно кубът. Исках да илюстрирам първо със синия цвят техн

Тридневният музикален фестивал Hills of Rock се завръща от 25 до 27 юли тази година с богата програма за феновете на рок и метъл културата у нас, съобщиха организаторите на събитието.

За поредна година пространството на Гребната база в Пловдив ще се превърне в сцена за едни от големите имена в индустрията. 

След вече обявените световни изпълнители, Gojira и Sepultura, към програмата на мащабния рок фест се присъединяват още осем банди - Extreme, Static-X, While She Sleeps, Landmvrks, Rise Of The Northstar, As Everything Unfolds, Wolfmother и Vukovi.

Въпреки това организаторите съобщават, че това не е финалният подбор на участниците, а тепърва предстои да бъдат обявени и ос

Изложба „Цветът в мен“ на художничката Таня Василева ще бъде открита в Регионална библиотека „Гео Милев“ в Монтана на 24 февруари, съобщиха от Община Монтана.

На изложбата ще бъдат представени творби на Таня Василева, участвали в различни местни и национални изложби. Най-много от тях са акрилна живопис и батик, създадени през последните 10 години.

Таня Василева е родена в Монтана. От детските си години рисува в местната школа „Рениарт“, а по-късно завършва висше образование по специалността „Педагогика и  обучението по изобразително изкуство“, като специализира живопис при професор Игнат Игнатов.

През последните 10 години работи като учител в Монтана и преподавател по изобразително изкуство в школата, в която някога е учила. Всяко лято организира творческа работилница за деца в Монтана. Нейни картини са прите

Добрич ще отбележи 101 години от рождението на маестро Захари Медникаров на 7 януари. Това съобщиха от общинската администрация.

В двора на Хоровата школа в Добрич от 10:00 часа ще бъдат поднесени цветя пред паметната плоча на Маестрото, а до до 12:30 часа посетители ще могат да разгледат работния му кабинет, посочват от общината.

Маестро Захари Медникаров е основател и дългогодишен диригент на Детския хор и на смесения хор "Добруджански звуци". Той е награждаван два пъти с орден "Кирил и Методий".

През 1995 година е избран за почетен гражданин на Добрич. През 2001 г. за цялостното си творчество е обявен за Музикант на годината, а през 2004 година получава Кристална лира от Съюза на музикалните дейци в България. 

В интервю пред Българското национално радио (БНР) Ивайло Мирчев посочва, че по време на образованието си в НХА е разбрал, че тепърва му предстоят изпитания. Според него не е въпрос да се научиш да рисуваш приблизително точно и да придобиеш занаятчийски умения, а трябват и добродетели като смирение, упорство, трудови навици, вдъхновение и дарование. „И, разбира се, любов към изкуството“, добавя професорът.

ОТ НХА ПРЕЗ „КРЕМИКОВЦИ“ ДО СЪЮЗА НА БЪЛГАРСКИТЕ ХУДОЖНИЦИ

След дипломирането на живописеца Ивайло Мирчев в НХА той започва да твори в подлези, индустриални интериори и пейзажи. Рисува също и в металургичния комбинат „Кремиковци“. След 1989 година художникът се насочва към друга творческа посока и стига до абстракцията.

Ивайло Мирчев работи в областта на живописта – пейзажи, натюрморти, композиции, портрети. Той използва разнообразни техники и формати.

Според думите на академик Светлин Русев изкуството на Ивайло Мирчев е колкото привлекателно, толкова и трудно. „Привлекателно, защото става дума за художник, генетично предопределен да живее в духовното семейство на децата, целунати от съдбата да бъдат нейни съзидатели. И трудно, защото изкуството му, независимо дали е повече или по-малко сюжетно обвързано, живее под конкретната определеност – там, където започва неговият вътрешен емоционален, душевен и духовен живот“. Акад. Русев посочва, че живописта на Ивайло Мирчев е одухотворено пространство, поетизирана пластическа материя, колкото привидно определена, толкова и неуловим като състояние.

На 2 декември 2004 година професор Ивайло Мирчев е избран за председател на СБХ по време на четиринадесетото редовно събрание на съюза. На 4 април 2008 година е преизбран за втори мандат. Тази позиция е заемал и неговият баща, художникът Никола Мирчев. В интервю пред БНР през 2007 година Ивайло Мирчев казва: „Съдбата разпореди аз да поема тази отговорност. Чувствах се наистина много особено когато станах председател. Това е, разбира се, изборна длъжност. Това можеше и да не се случи, но то стана. Трудно се управлява.“

Професор Ивайло Мирчев е преподавател по живопис в Националната художествена галерия в София и в нейния филиал в Бургас. Пенсионира се през 2023 година. В интервю през юни 2023 година художникът описва усещането си за това събитие от живота си като „истински ренесанс“. „Сега съм един свободен, рисуващ и щастлив пенсионер“, допълва той.

ИЗЛОЖБИТЕ НА ТВОРЕЦА

Ивайло Мирчев поставя изложби в България и чужбина. От 1983 до 2007 година участва и в колективни изложби както в България, така и чужбина – Италия, Германия, Русия, Нидерландия, Швеция, Полша, Австрия, Египет, Китай, Турция, Чехия, Словакия и други. Негови платна са притежание на Националната художествена галерия, галерии в Аахен, Франкфурт, Дюселдорф, Виена, Милано, Токио и други.

На 18 ноември 2004 година в галерия „Райко Алексиев“ в София се открива съвместна изложба, озаглавена „4 Х 50 # 200“ на Ивайло Мирчев, Димитър Витков, Димитър Рашков и Димитър Чолаков по повод техните 50-годишнини.

Това не е първата тяхна изложба. Те са излагали съвместно изложби във Виена през 1994 година, в Прага и Братислава през 1996 година, и в пловдивската галерия „Ромфея“ през 1999 година.

През февруари 2015 година професор Мирчев открива във Варна своя изложба, в която представя различни картини. Някои от тях са пейзажите „Лагуна“, „Тревите“, „Ноктюрно“, „Нощна разходка“ и „Градината“. Сред тях има картини, свързани с морския бряг като сюжети – „Балчик старите складове“ и „Зимно море“.

През май 2019 година художникът представя петата си живописна изложба в галерия „Пролет“ в Бургас. Експозицията е под наслов „Упражнение по живопис“ и е посветена на неговия учител и ментор акад. Светлин Русев и на художника Стоян Цанев (1946-2019).

През октомври 2017 година проф. Мирчев представя в галерия „Арт център“ в Плевен самостоятелна изложба с експерименти в живописта, наречена от него „Конферанс – 7“ с подзаглавие „Упражнение по живопис“. За експозицията разказва , че колкото повече остарява, повече експериментира. „Преди бях по-константен, а сега мога да си позволя всичко“, допълва той.

През 2020 година в столичната галерия „Астри“ художникът представя изложба, озаглавена „Всичко е живопис“, а през 2024 година подготвя ретроспективна изложба, която предстои да представи през декември в галерията на СБХ на ул. „Шипка“ 6 в София. В интервю пред БНР през юни тази година той посочва, че с нея ще покаже знакови свои творби, събрани от галерии и колекционери, както и нови платна.

Проф. Ивайло Мирчев е носител на български и международни награди. През 1985 година е удостоен с наградата „Южна пролет“ за пластични изкуства. През 1986 година печели наградата на Националната младежка изложба. На 1 февруари 2015 година в Художествената галерия в Кюстендил получава националната награда „Владимир Димитров – Майстора“. 

Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Покана за участие в третото издание на форума за съвременно визуално изкуство „Буна“
Третото издание на форума за съвременно визуално изкуство „Буна“ ще се проведе във Варна от 3 до 8 септември. На 30 април ще бъде отворена поканата за участие на артис ...
Осем автори се събират в изложбата „Какво ни свързва“
Осем автори с разнообразни идеи, концепции и естетически подходи, и работещи с различни медии, се събират в изложбата „Какво ни свързва“. Експозицията представя живопис ...
Меморандум за сътрудничество беше подписан между Столичната община и трите национални академии по изкуства
Меморандум за сътрудничество между Столичната община, Националната академия за театрално и филмово изкуство „Кръстьо Сарафов“, Националната музикална академия „Пр ...
Ангел Веселинов: В класическата живопис има безкрайни възможности за развитие
Класическата академична линия в рисуването е достатъчно сложна и има безкрайни възможности за развитие. Това сподели в интервю великотърновският художник Ангел Веселинов, който отк ...
Песента на Швеция за конкурса „Евровизия“ е сред фаворитите за победител
Швеция, най-успешната страна, която участва на конкурса „Евровизия“, разчупва имиджа си тази година и представя песен, която според експертите е способна да направи фур ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Над четири часа продължи тридесетото юбилейно издание на Великденското добруджанско надсвирване
Над четири часа продължи тридесетото юбилейно издание на Великденското добруджанско надсвирване в Генерал Тошево. С музикалния празник бе отбелязан вторият ден от Възкресение Христ ...
Рапърът Кен Карсън оглави за първи път класацията на „Билборд“ с албума си More Chaos
Американският рапър Кен Карсън спечели първия си №1 в класацията за албуми „Билборд 2000“ с последният си проект More Chaos, обяви сайтът на класацията. More Chaos, изд ...
„Грешници“ изпревари “Minecraft: Филмът“ и оглави боксофис класацията на Севeрна Америка
Историческият хорър филм „Грешници“ на Райън Куглър - режисьор на „Черната пантера“ и „Крийд“ и Майкъл Б. Джордан, изпревари мегахита „Min ...
Великобритания празнува 200 г. железопътен транспорт с масово гласуване за най-добра картина по темата
Масово гласуване определи краткия списък с най-харесваните произведения във Великобритания, свързани с железопътния транспорт, по повод 200-годишнината на съвременната железница, п ...
Общо 23 троянски художници представят свои творби в рамките на Пролетна изложба в галерия „Серякова къща“
Общо 23 троянски художници представят свои творби в рамките на Пролетна изложба в галерия „Серякова къща“ в планинския град. В експозицията са представени около 60 от н ...
Тикер в 05:00 ч.
Над четири часа продължи тридесетото юбилейно издание на Великденското добруджан ...
Начало Цветни аспекти
6107
Цветни аспекти

Биография: Проф. Ивайло Мирчев

Публкацията е част от архивът на NRD2 Култура
| 11 Август 2024, 09:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година художникът.

Когато навършва 19 години, той наследява ателието на баща си на ул. „Славянска“ в София, където работи и досега.

Професор Мирчев завършва Национално училище за изящни изкуства „Илия Петров“ в София. През 1981 година завършва живопис в Националната художествена академия (НХА) в първия клас на Светлин Русев (1933-2018).

В интервю пред Българското национално радио (БНР) Ивайло Мирчев посочва, че по време на образованието си в НХА е разбрал, че тепърва му предстоят изпитания. Според него не е въпрос да се научиш да рисуваш приблизително точно и да придобиеш занаятчийски умения, а трябват и добродетели като смирение, упорство, трудови навици, вдъхновение и дарование. „И, разбира се, любов към изкуството“, добавя професорът.

ОТ НХА ПРЕЗ „КРЕМИКОВЦИ“ ДО СЪЮЗА НА БЪЛГАРСКИТЕ ХУДОЖНИЦИ

След дипломирането на живописеца Ивайло Мирчев в НХА той започва да твори в подлези, индустриални интериори и пейзажи. Рисува също и в металургичния комбинат „Кремиковци“. След 1989 година художникът се насочва към друга творческа посока и стига до абстракцията.

Ивайло Мирчев работи в областта на живописта – пейзажи, натюрморти, композиции, портрети. Той използва разнообразни техники и формати.

Според думите на академик Светлин Русев изкуството на Ивайло Мирчев е колкото привлекателно, толкова и трудно. „Привлекателно, защото става дума за художник, генетично предопределен да живее в духовното семейство на децата, целунати от съдбата да бъдат нейни съзидатели. И трудно, защото изкуството му, независимо дали е повече или по-малко сюжетно обвързано, живее под конкретната определеност – там, където започва неговият вътрешен емоционален, душевен и духовен живот“. Акад. Русев посочва, че живописта на Ивайло Мирчев е одухотворено пространство, поетизирана пластическа материя, колкото привидно определена, толкова и неуловим като състояние.

На 2 декември 2004 година професор Ивайло Мирчев е избран за председател на СБХ по време на четиринадесетото редовно събрание на съюза. На 4 април 2008 година е преизбран за втори мандат. Тази позиция е заемал и неговият баща, художникът Никола Мирчев. В интервю пред БНР през 2007 година Ивайло Мирчев казва: „Съдбата разпореди аз да поема тази отговорност. Чувствах се наистина много особено когато станах председател. Това е, разбира се, изборна длъжност. Това можеше и да не се случи, но то стана. Трудно се управлява.“

Професор Ивайло Мирчев е преподавател по живопис в Националната художествена галерия в София и в нейния филиал в Бургас. Пенсионира се през 2023 година. В интервю през юни 2023 година художникът описва усещането си за това събитие от живота си като „истински ренесанс“. „Сега съм един свободен, рисуващ и щастлив пенсионер“, допълва той.

ИЗЛОЖБИТЕ НА ТВОРЕЦА

Ивайло Мирчев поставя изложби в България и чужбина. От 1983 до 2007 година участва и в колективни изложби както в България, така и чужбина – Италия, Германия, Русия, Нидерландия, Швеция, Полша, Австрия, Египет, Китай, Турция, Чехия, Словакия и други. Негови платна са притежание на Националната художествена галерия, галерии в Аахен, Франкфурт, Дюселдорф, Виена, Милано, Токио и други.

На 18 ноември 2004 година в галерия „Райко Алексиев“ в София се открива съвместна изложба, озаглавена „4 Х 50 # 200“ на Ивайло Мирчев, Димитър Витков, Димитър Рашков и Димитър Чолаков по повод техните 50-годишнини.

Това не е първата тяхна изложба. Те са излагали съвместно изложби във Виена през 1994 година, в Прага и Братислава през 1996 година, и в пловдивската галерия „Ромфея“ през 1999 година.

През февруари 2015 година професор Мирчев открива във Варна своя изложба, в която представя различни картини. Някои от тях са пейзажите „Лагуна“, „Тревите“, „Ноктюрно“, „Нощна разходка“ и „Градината“. Сред тях има картини, свързани с морския бряг като сюжети – „Балчик старите складове“ и „Зимно море“.

През май 2019 година художникът представя петата си живописна изложба в галерия „Пролет“ в Бургас. Експозицията е под наслов „Упражнение по живопис“ и е посветена на неговия учител и ментор акад. Светлин Русев и на художника Стоян Цанев (1946-2019).

През октомври 2017 година проф. Мирчев представя в галерия „Арт център“ в Плевен самостоятелна изложба с експерименти в живописта, наречена от него „Конферанс – 7“ с подзаглавие „Упражнение по живопис“. За експозицията разказва , че колкото повече остарява, повече експериментира. „Преди бях по-константен, а сега мога да си позволя всичко“, допълва той.

През 2020 година в столичната галерия „Астри“ художникът представя изложба, озаглавена „Всичко е живопис“, а през 2024 година подготвя ретроспективна изложба, която предстои да представи през декември в галерията на СБХ на ул. „Шипка“ 6 в София. В интервю пред БНР през юни тази година той посочва, че с нея ще покаже знакови свои творби, събрани от галерии и колекционери, както и нови платна.

Проф. Ивайло Мирчев е носител на български и международни награди. През 1985 година е удостоен с наградата „Южна пролет“ за пластични изкуства. През 1986 година печели наградата на Националната младежка изложба. На 1 февруари 2015 година в Художествената галерия в Кюстендил получава националната награда „Владимир Димитров – Майстора“. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Покана за участие в третото издание на форума за съвременно визуално изкуство „Буна“
Осем автори се събират в изложбата „Какво ни свързва“
Меморандум за сътрудничество беше подписан между Столичната община и трите национални академии по изкуства
Ангел Веселинов: В класическата живопис има безкрайни възможности за развитие
Песента на Швеция за конкурса „Евровизия“ е сред фаворитите за победител
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Април
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Над четири часа продължи тридесетото юбилейно издание на Великденското добруджанско надсвирване
Творчески отражения
Рапърът Кен Карсън оглави за първи път класацията на „Билборд“ с албума си More Chaos
Тонът на времето
„Грешници“ изпревари “Minecraft: Филмът“ и оглави боксофис класацията на Севeрна Америка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2025 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.